TAKE ACTION

Co z naszym pływaniem?

Siłownie, baseny czy kluby fitness według obostrzeń mają być zamknięte do 14 lutego.
luz 2

obostrzenia

Konferencja prasowa ministra zdrowia

W czwartek odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia.na której ogłoszono przedłużenie obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną w Polsce. Decyzje mają wpływ również na uprawianie sportu. Według nowych zasad bezpieczeństwa nadal zamknięte mają być siłownie, baseny, kluby fitness oraz inna infrastruktura sportowa. Nowe obostrzenia weszły w życie 1 lutego 2021 roku.
Konferencja z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego została przeprowadzona w czwartek 28 stycznia. Rząd podjął decyzję, że obecne obostrzenia z wyjątkami zostaną przedłużone do niedzieli 14 lutego. Minister poinformował również, że w drugim tygodniu lutego podjęte zostaną kolejne decyzje. – Mamy sytuację, która jest stabilna w Polsce. Musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym i zachować pewną rezerwę, jeśli chodzi o optymizm w podejmowaniu decyzji luzujących, ze względu na pojawiające się nowe mutacje (koronawirusa) – oświadczył Niedzielski.

Co z siłowniami i basenami? Według obostrzeń nadal mają być zamknięte.

Od początku miesiąca otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, muzea czy galerie sztuki. Pod względem infrastruktury sportowej nie doszło do zmian. Działalność siłowni, basenów czy klubów fitness jest zawieszona do 14 lutego. Wyjątkowo mogą z nich korzystać tylko profesjonalni sportowcy. Podobnie jest ze stokami narciarskimi, które także powinny być zamknięte co najmniej do połowy lutego. Polska Federacja Fitness (PFF) ogłosiła, że z powodu trudnej sytuacji finansowej, mimo obecnych obostrzeń, 1 lutego część klubów fitness i siłowni zostanie otwartych. Jak poinformowano, ma obowiązywać w nich reżim sanitarny, m.in. limit 12 metrów kwadratowych na osobę, pomiar temperatury, czy ograniczenia wejść dla osób z grup ryzyka.