Sprawności Posejdona, egzamin do grupy wyżej na koniec sezonu

0
396

Sprawności Posejdona, egzamin do grupy wyżej na koniec sezonu

Pływacy w poszczególnych grupach otrzymują Karty Posejdona, na których trenerzy zaznaczają umiejętności zdobyte podczas treningów. Karta Posejdona jest istotnym dodatkiem do naszego szkolenia.

Po pierwsze od kiedy zaczęliśmy stosować Karty i naklejki frekwencja na zajęciach wśród dzieci wzrosła, jest lepsza motywacja do treningu. Dzieci dodatkowo są bardziej skoncentrowane. Karta Posejdona daje informacje trenerowi, rodzicom oraz pływakowi o postępach jakie uczynił w określonym czasie. Dzięki naklejkom dzieci chętnie wracają na następny trening.

Zawody Władców Wody o Puchar Posejdona
Pod koniec sezonu ( czerwiec ) organizujemy zawody pływackie dla pływaków Władców Wody. W zawodach biorą udział wszystkie grupy, ale startujemy w swoich kategoriach wiekowych. Dystanse pływackie są podawane na 3 miesiące przed zawodami, żeby można było poćwiczyć konkretne elementy startowe. Trener każdej grupy ustala dla pływaków dystanse.

Awans do grupy wyżej
Są dwie możliwości awansu do grupy wyżej. Pierwsza następuje w chwili, gdy pływak w swojej grupie treningowej zaczyna przewyższać techniką, kondycją, siłą nad resztą grupy. W takiej sytuacji szukamy dla niego/niej dostępnego miejsca w grupie wyższej stopniem. Druga możliwość to awans podczas Zawodów Pływackich Władców Wody. Jeśli pływak uczęszczał systematycznie na zajęcia, brał czynny udział, był aktywny i słuchał trenera wg naszego programu szkoleniowego powinien nastąpić skok umiejętności o stopień wyżej, czyli np z grupy baby 4 do junior 1.
DSC_0511