Sprawności Posejdona, egzamin do grupy wyżej na koniec sezonu

Karta Posejdona

Pływacy w poszczególnych grupach otrzymują Karty Posejdona, na których trenerzy zaznaczają umiejętności zdobyte podczas treningów. Karta Posejdona jest istotnym dodatkiem do naszego szkolenia.

Po pierwsze od kiedy zaczęliśmy stosować Karty i naklejki frekwencja na zajęciach wśród dzieci wzrosła, jest lepsza motywacja do treningu. Dzieci dodatkowo są bardziej skoncentrowane. Karta Posejdona daje informacje trenerowi, rodzicom oraz pływakowi o postępach jakie uczynił w określonym czasie. Dzięki naklejkom dzieci chętnie wracają na następny trening.

DSC_0511

Zawody o Puchar Posejdona

Raz w sezonie organizujemy Zawody Pływackie o Puchar Posejdona. Do tej pory odbyły się dwie edycje i było super. Dzieci i młodzież podczas zawodów sprawdzają nie tylko swoje umiejętności pływackie, ale również opanowanie, koncentrację podczas ważnego wydarzenia. Zdarzyła się sytuacja, w której chłopiec nie chciał wyjść z szatni na swój wyścig. Tak się stresował. Po krótkiej rozmowie z trenerem ruszył na słupek. Bardziej w tych zawodach chodzi o zabawę, ale i tak dzieci traktują to na serio!!! W końcu walczą o medale!!! Mimo, że jest informacja, że wszyscy otrzymają medale to i tak rywalizacja jest zacięta! Zawody, wyniki, technika w danych stylach w indywidualnym podejściu do każdego pływaka powinno kończyć się awansem do grupy na wyższym poziomie. Taki jest cel!

Awans do grupy wyżej

Są dwie możliwości awansu do grupy wyżej. Pierwsza następuje w chwili, gdy pływak w swojej grupie treningowej zaczyna przewyższać techniką, kondycją, siłą nad resztą grupy. W takiej sytuacji szukamy dla niego/niej dostępnego miejsca w grupie wyższej stopniem. Druga możliwość to awans podczas Zawodów Pływackich Władców Wody. Jeśli pływak uczęszczał systematycznie na zajęcia, brał czynny udział, był aktywny i słuchał trenera wg naszego programu szkoleniowego powinien nastąpić skok umiejętności o stopień wyżej, czyli np z grupy baby 4 do junior 1.

Pływanie

Nasze atuty szkoleniowe Władców

Treningi dla dorosłych w 3 grupach

Sprawności i Karta Posejdona w grupach

Płacz dziecka podczas zajęć, co robić?

Wartość pływania dla rozwoju fizycznego i psychicznego

Obozy

Jak spakować plecak, potrzebne rzeczy

Co dają nasze obozy, jakie mamy założenia?

Powody, dla których rodzice wysyłają dzieci na obóz

Kiedy wysłać dziecko na obóz? Jaki wiek jest najlepszy?​

Mamo! Zabierz mnie stąd! Tu jest głupio i nudno!

Odłączenie

Kilka powodów, by odłączyć siebie

O nas

Trenowaliśmy pływanie. Ten sport stał się dla nas sposobem na życie, wielką pasją a woda naszym drugim naturalnym środowiskiem.

Kontakt

©2021, chillos