Edit Content
Click on the Edit Content button to edit/add the content.

WŁADCY WODY

karta

władców

Sprawności Posejdona, egzamin do grupy wyżej na koniec sezonu

pływaczka Władców Wody wygrywa wyścig na 100 kraulem

Pływacy w poszczególnych grupach otrzymują Karty Posejdona, na których trenerzy zaznaczają umiejętności zdobyte podczas treningów. Karta Posejdona jest istotnym dodatkiem do naszego szkolenia.

Po pierwsze od kiedy zaczęliśmy stosować Karty i naklejki frekwencja na zajęciach wśród dzieci wzrosła, jest lepsza motywacja do treningu. Dzieci dodatkowo są bardziej skoncentrowane. Karta Posejdona daje informacje trenerowi, rodzicom oraz pływakowi o postępach jakie uczynił w określonym czasie. Dzięki naklejkom dzieci chętnie wracają na następny trening.

Zawody o Puchar Posejdona

Raz w sezonie organizujemy Zawody Pływackie o Puchar Posejdona. Do tej pory odbyły się dwie edycje i było super. Dzieci i młodzież podczas zawodów sprawdzają nie tylko swoje umiejętności pływackie, ale również opanowanie, koncentrację podczas ważnego wydarzenia. Zdarzyła się sytuacja, w której chłopiec nie chciał wyjść z szatni na swój wyścig. Tak się stresował. Po krótkiej rozmowie z trenerem ruszył na słupek. Bardziej w tych zawodach chodzi o zabawę, ale i tak dzieci traktują to na serio!!! W końcu walczą o medale!!! Mimo, że jest informacja, że wszyscy otrzymają medale to i tak rywalizacja jest zacięta! Zawody, wyniki, technika w danych stylach w indywidualnym podejściu do każdego pływaka powinno kończyć się awansem do grupy na wyższym poziomie. Taki jest cel!

Awans do grupy wyżej

Są dwie możliwości awansu do grupy wyżej. Pierwsza następuje w chwili, gdy pływak w swojej grupie treningowej zaczyna przewyższać techniką, kondycją, siłą nad resztą grupy. W takiej sytuacji szukamy dla niego/niej dostępnego miejsca w grupie wyższej stopniem. Druga możliwość to awans podczas Zawodów Pływackich Władców Wody. Jeśli pływak uczęszczał systematycznie na zajęcia, brał czynny udział, był aktywny i słuchał trenera wg naszego programu szkoleniowego powinien nastąpić skok umiejętności o stopień wyżej, czyli np z grupy baby 4 do junior 1.

STREFA TRENERA

Strefa Pływania

Wartość treningu pływackiego
dla rozwoju dzieci

Fakty dowiodły, że trening pływacki ma wielką wartość dla fizycznego i umysłowego rozwoju dzieci. Ten artykuł analizuje ten temat, mając nadzieję, że odegra on pewne pouczające znaczenie.

Strefa Obozu

Powody, dla których rodzice wysyłają swoje dzieci na obóz

Gdy pierwszy raz chciałem wysłać syna na obóz usłyszałem zaskakujące pytania od znajomych: „Nie boisz się? Przecież on będzie tak daleko od domu?”

Strefa Obozu

Wysłać dziecko na obóz? Jaki wiek jest najlepszy?

Gdybym miał odpowiedzieć tu i teraz to 9 lat. Ale moja prawdziwa odpowiedź jest nieco bardziej złożona. Wysłanie dziecka na obóz wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem ( np. spanie u rodziny lub kolegów, koleżanek ).

Racławicka, Wieczysta

basen@wladcywody.pl

695 638 139