Trener radzi

Moje dziecko jest smutne, płacze do telefonu, że chce wrócić do domu. Co powinienem zrobić?

Zanim zdecydujesz, czy zabrać dziecko do domu wcześniej, cofnij się i oceń sytuację. Zadaj sobie kilka ważnych pytań:

Jak długo twoje dziecko jest na obozie? Czy to jego pierwsze podobne doświadczenie? Jeśli tak, i jeśli jest to 2, 3 dzień, wyjaśnij, że tęsknota za domem jest w porządku. Oznacza to po prostu, że lubi swój dom i tęskni za nim. Wskaż, że nie jest jedynym obozowiczem, który tęskni za domem. Wspomnij, że nawet trenerzy tęsknią za domem. Daj nam znać, że taka sytuacja ma miejsce, zwrócimy szczególną uwagę i wesprzemy dziecko.

Opowiedz, że też kiedy byłeś na obozie i tęskniłeś za domem. Podkreśl jednak, jak bardzo polubiłeś obozy i dobrze się bawiłeś, bawiłaś. Przywołaj inne sytuacje, w których ty lub on nie lubiłeś czegoś, ale z czasem się spodobało.

Jeśli nie jest to pierwszy raz, kiedy dziecko tęskni, płacze, to zwróćmy uwagę, czy są jakieś podobieństwa lub różnice między obozami, które mogą pomóc nam zrozumieć, dlaczego chce teraz wrócić do domu?

Porozmawiaj z trenerami, aby potwierdzić, co mówi dziecko.

Twoje dziecko może przekazać trochę inny obraz wydarzeń. Mówi, że ktoś mu coś powiedział, że nie mógł wykonać trudnych ćwiczeń, że obóz jest do kitu, że jest nudno, głupio, a w ogóle to nie śpi po nocach bo obok w pokoju leci głośna muzyka. Może podobało mu się kilka zajęć na obozie, ale mówi ci tylko o złych rzeczach. 

Poproś trenera, aby potwierdził tę wersję. Zapytaj również, czy są obozowicze, z którymi Twoje dziecko miało dobre lub gorsze kontakty.

Następnie, kiedy rozmawiasz z dzieckiem, możesz zapytać o kolegach lub koleżankach, lub o czynnościach, w których dobrze sobie poradził. Potwierdź uczucia dziecka, ale skup się na pozytywnych aspektach obozu. Wyraź dumę z jego wysiłków i osiągnięć.

Co mówią Obozowicze

Grupa Pływacka​

Obozowicze powiedzieli, że zdobyli zaufanie do swoich umiejętności, mniej martwiąc się tym, co myślą o nich inni.

Chłopaki

Powiedzieli, że nie miało znaczenia, że ​​ponieśli porażkę, ponieważ byli otoczeni kolegami, którzy wspierali ich bez względu na wynik.

Obozowiczka

Nauczyłam się relaksować i uwielbiam ćwiczenie „robienie nic”, wykorzystuję je raz dziennie.

Władcy Wody

Anna Wereszczyńska Władcy Wody

Kłodzka 1G, Bielany Wrocławskie 55-040

Trenujemy na dwóch basenach we Wrocławiu. Basen SP 17 ul. Wieczysta 105, wejście od strony boiska do koszykówki. Basen WKS Śląsk Wrocław ul. Racławicka.

Zapraszamy do kontaktu z trenerami głównymi:
Anna 695 638 139 oraz Cezary 723 897 862
email: basen@wladcywody.pl

Najpierw rezerwujemy miejsce w systemie online na stronie. Następnie umawiamy się telefonicznie lub emailem na trening próbny. Gdy wszysko gra klepiemy miejsce w grupie. Podpisujemy umowę, płacimy jednorazowo za rok lub rozkładamy koszt na 2,3 raty.

nr konta: 38 1050 1575 1000 0090 7898 0035
Anna Wereszczyńska Władcy Wody, ul. Kłodzka 1G
55-040 Bielany Wrocławskie