Blog

Powody, dla których rodzice wysyłają swoje dzieci na obóz

1000_F_210427815_WcIHKju7IIlP9Pw8eScn5LITWALaxRaK

Gdy pierwszy raz chciałem wysłać syna na obóz usłyszałem zaskakujące pytania od znajomych: „Nie boisz się? Przecież on będzie tak daleko od domu?” Lub „Da sobie radę w nocy, dajesz mu telefon?” Lub „Nie jest za młody, żeby pojechać sam na obóz?”

We wszystkich tych negatywnych pytaniach kryła się zasadnicza krytyka mojego rodzicielstwa.
Jeśli znajdziesz się w niezręcznej sytuacji, gdy jesteś krytykowany za decyzję wysłania małego dziecka na obóz, możesz potrzebować dodatkowej „amunicji”, aby obronić swoją decyzję.

Niech ta lista przypomni ci tylko kilka z wielu powodów, dla których jesteś wspaniałym rodzicem, wysyłając dziecko po nowe doświadczenia!

Tego lata na obozie Moje dziecko…

Rozwinie niezależność. Daję swojemu dziecku możliwość rozwoju bez przebywania ze mną. Wzrasta zaufania i niezależność.

Przeżyje przygodę na świeżym powietrzu. Pozwalam dziecku zdobyć skarb magicznych wspomnień z dzieciństwa – brudu, przygody, historii i pełnych żartów z dni i nocy spędzonych z przyjaciółmi pod gwiazdami i przy ognisku. Te wspomnienia z dzieciństwa będą trwać wiecznie.

Zrelaksuje się. Daję dziecku przerwę od presji i stresu związanego ze sportem wyczynowym, szkołą i zajęciami dodatkowymi. Jestem dobrym, ale nadmiernie zaangażowanym rodzicem, który zapewnia moim dzieciom trochę za dużo zajęć, informacji zwrotnych i wskazówek. Nasze dzieci potrzebują przerwy od naszego dobrze intencjonalnego zaangażowania w ich życie.

Odłączy się. Obóz pomoże docenić czas wolny na świeżym powietrzu, poznać przyrodę. Pozwoli wykorzystać czas na odpoczynek i relaks z ” robieniem nic”. Na ten moment odkłada telefon, rezygnuje z gier i mediów społecznościowych. Odłączanie się jest jednym z moich ulubionych tematów, więc możesz przeczytać więcej na stronie 5 powodów na odłączenie, aby dowiedzieć się o wielu korzyściach z oderwania się od technologii.

Będzie nawiązywał i utrzymywał przyjaźnie. Więzi i przyjaźnie, które mają miejsce na obozie, różnią się od tych, które mają miejsce w szkole i drużynach sportowych. Intensywność wspólnego życia i wspólne przeżywanie życia bez zakłóceń stwarza idealne warunki do nawiązania przyjaźni na całe życie i dogłębnego poznania ludzi.

Tak więc, jeśli ktokolwiek kiedykolwiek kwestionuje twoją decyzję o wysłaniu dziecka na obóz, daj mu znać, że nie tak łatwo go wysyłasz, ale że dajesz dziecku prezent, który będzie miał większy wpływ niż jakikolwiek przedmiot materialny, który kiedykolwiek dałeś.

Cześć, mam na imię Lilia. Prowadzę blog Władców Wody. Zapraszam.

Blog Władców

półkolonia wrocław, lato, wypoczynek w mieście

Wartość pływania dla rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci

polkolonia-wroclaw, zabawa na wakacje

Kiedy wysłać dziecko na obóz? Jaki wiek jest najlepszy?​

1000_F_210427815_WcIHKju7IIlP9Pw8eScn5LITWALaxRaK

Powody, dla których rodzice wysyłają swoje dzieci na obóz

pakowanie, obóz letni, walizka na obóz, wakacje, dzieci

Jak spakować plecak, potrzebne rzeczy

odlaczenie5

Kilka powodów, by odłączyć siebie

obozy letnie, informacje dla rodziców, artykuły, strefa trenera, rodzice

Tęsknota podczas obozu

Władcy Wody

Kontakt

O nas

Trenowaliśmy pływanie. Ten sport stał się dla nas sposobem na życie, wielką pasją a woda naszym drugim naturalnym środowiskiem.

Kontakt