Edit
Click here to add content.

WŁADCY WODY

WARTOŚĆ

PŁYWANIA

Wartość pływania dla rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci

półkolonia wrocław, lato, wypoczynek w mieście

Po wejściu w nowe stulecie warunki życia materialnego ludzi ulegały ciągłej poprawie, ale różne „choroby cywilizacyjne” pojawiały się jedna po drugiej. W takich okolicznościach pojęcie „sportu przez całe życie” i „zdrowie przede wszystkim” przyciągało coraz większą uwagę. Coraz więcej osób angażuje się w ćwiczenia fizyczne, mając nadzieję na poprawę swojej sprawności fizycznej i rozwój zdrowia psychicznego. Jako sport odpowiedni dla osób w każdym wieku, pływanie zawsze było popularne wśród ludzi. Szczególnie poszukiwany przez dzieci. Fakty dowiodły, że trening pływacki ma wielką wartość dla fizycznego i umysłowego rozwoju dzieci. Ten artykuł analizuje ten temat, mając nadzieję, że odegra on pewne pouczające znaczenie.

Rozwój fizyczny i psychiczny współczesnych dzieci

Światowa Organizacja Zdrowia podała jasną definicję „zdrowia” i uważa, że ​​zdrowie jest stanem fizycznej i psychicznej doskonałości. Zgodnie z tą definicją możemy uważać, że obecny poziom rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci nie jest zadowalający. Według odpowiednich danych aktualna sprawność fizyczna dzieci wykazuje tendencję spadkową, szybkość, siła, wytrzymałość i inne cechy nie są optymistyczne, a wskaźnik otyłości rośnie. Z najnowszych statystyk Ministerstwa Edukacji wynika również, że chociaż obecny poziom odżywienia uczniów stale się poprawia, to ich sprawność fizyczna pogarsza się, a wykrywalność otyłości i słabego wzroku nadal rośnie. Wciąż wiele dzieci boryka się z dużą presją uczenia się, ich relacje międzyludzkie stały się obojętne, a coraz więcej dzieci jest uzależnionych od Internetu i nie może się uwolnić. Warunki te nie sprzyjają zdrowemu rozwojowi dzieci i wpływają na ich rozwój fizyczny i psychiczny, dlatego pilne jest podjęcie skutecznych działań korygujących niezdrowy rozwój dzieci.

Znaczenie nauki pływania dla rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci

Rozwój fizyczny i psychiczny współczesnych dzieci boryka się z różnymi problemami. Pływanie jest ważną metodą pomocy dzieciom w rozwiązywaniu tych problemów, a jego wartość rozwojowa dla dzieci znajduje odzwierciedlenie w następujących aspektach:

Wartość dla rozwoju fizycznego

Przede wszystkim dzieci, które często uczestniczą w treningu pływackim, mogą ujednolicić swoją sylwetkę. Dzieci są w okresie szybkiego rozwoju fizycznego, u szczupłych dzieci, dzięki stymulacji odprowadzania ciepła z powierzchni ciała i stymulacji siłą wyporu, można regulować dystrybucję tkanki tłuszczowej w organizmie tak, aby tłuszcz przenosił się do tkanki podskórnej i sprzyjał jej syntezie. W połączeniu z naukowymi nawykami żywieniowymi, pływanie może ujednolicić linie ciała dzieci.

Po drugie, dzieci, które często uczestniczą w treningu pływackim, mogą poprawić swoją postawę. Podczas pływania w wodzie dzieci muszą pracować ramionami i nogami jednocześnie, co powoduje, że mięśnie ciała napinają się i okresowo rozluźniają, mobilizując całe mięśnie ciała do ćwiczeń, szczególnie w fazie ślizgania się w wodzie. Kręgosłup powinien być maksymalnie rozciągnięty. Proces ten może wyregulować postawę ciała dziecka, złagodzić fizjologiczne skrzywienie kręgosłupa i wygładzić linię ciała. Dzieci są pod ogromną presją uczenia się. Pływanie może zapobiec wystąpieniu niepożądanych problemów, takich jak kifoza czy skolioza.

Wreszcie trening pływacki pełni również funkcje pielęgnacyjne. Kiedy dzieci pływają w wodzie, skóra ciała jest masowana przez wodę z powodu uderzeń fal i prądów, co poprawia krążenie krwi i uelastycznia skórę. Jednocześnie strumień wody może również zmniejszyć „osadzanie się” szkodliwych substancji na powierzchni ciała dziecka i poprawić właściwości antybakteryjne skóry dziecka.

Wartość dla rozwoju psychicznego

Przede wszystkim dzieci, które często uczestniczą w treningu pływackim, potrafią skutecznie regulować swoje emocje. Obecnie, ze względu na coraz ostrzejszą konkurencję społeczną, wszyscy walczą o awans, dzieci są pod ogromną presją psychologiczną, nieuchronnie napotykają na różne trudności życiowe i naukowe, niektóre dzieci są całkowicie przygnębione, co nie sprzyja ich dalszemu rozwojowi. Zorganizowanie dzieciom przepłynięcia kilku okrążeń w wodzie może sprawić, że zanurzą się w wodnym świecie, który nie tylko rozluźnia mięśnie, ale także rozluźnia napięte nerwy, chwilowo zapomina o negatywnych emocjach i przywraca pozytywną i zdrową mentalność.

Po drugie, dzieci, które regularnie uczestniczą w treningu pływackim, mogą wykazać się silną wolą. Zgodnie z badaniami psychologii sportu, bez względu na to, w jakich dyscyplinach uprawiasz sport, potrzebujesz silnej samokontroli i pewności siebie, podważaj swoje fizyczne ograniczenia i ćwicz swoją silną wolę. Pływanie, zwłaszcza pływanie zimowe, bardzo sprzyja kultywowaniu wytrwałych cech dzieci, a dzieci, które upierają się przy pływaniu zimowym i odważą się pływać w wodzie w dziewięć mroźnych dni, są zdecydowanie wyzwaniem dla własnej siły woli. Z biegiem czasu dzieci mogą rozwinąć siłę woli, by odważyć się stawić czoła trudnościom, co jest bardzo korzystne dla ich długoterminowego rozwoju.

Wreszcie dzieci, które często uczestniczą w treningu pływackim, mogą nadal poprawiać swoje zdolności adaptacyjne. Niewątpliwie proces uczenia się umiejętności pływania jest również procesem uczenia się umiejętności unikania sytuacji awaryjnych. Udział w pływaniu, zwłaszcza zimowym, wymaga odpowiedniego radzenia sobie z różnymi sytuacjami awaryjnymi, a częste uczestnictwo w ćwiczeniach pływackich może poprawić funkcję kory mózgowej dzieci i sprawić, że będą bardziej zwinne i elastyczne w kontaktach z różnymi rzeczami. Pomoże to dzieciom lepiej przystosować się do sytuacji kryzysowych.

Pływanie jest bardzo korzystne dla dzieci. Musimy zwracać uwagę na naukę pływania dzieci, aby dzieci mogły się zakochać i czerpać radość z pływania, a także rozwijać swoje cechy fizyczne i psychiczne podczas pływania, co ma szerokie i dalekosiężne znaczenie dla długofalowego rozwoju dzieci.

STREFA TRENERA

Strefa Pływania

Wartość treningu pływackiego
dla rozwoju dzieci

Fakty dowiodły, że trening pływacki ma wielką wartość dla fizycznego i umysłowego rozwoju dzieci. Ten artykuł analizuje ten temat, mając nadzieję, że odegra on pewne pouczające znaczenie.

Strefa Obozu

Powody, dla których rodzice wysyłają swoje dzieci na obóz

Gdy pierwszy raz chciałem wysłać syna na obóz usłyszałem zaskakujące pytania od znajomych: „Nie boisz się? Przecież on będzie tak daleko od domu?”

Strefa Obozu

Wysłać dziecko na obóz? Jaki wiek jest najlepszy?

Gdybym miał odpowiedzieć tu i teraz to 9 lat. Ale moja prawdziwa odpowiedź jest nieco bardziej złożona. Wysłanie dziecka na obóz wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem ( np. spanie u rodziny lub kolegów, koleżanek ).

Racławicka, Wieczysta

basen@wladcywody.pl

695 638 139