Edit
Click here to add content.

WŁADCY WODY

KIEDY

NA OBÓZ?

Kiedy wysłać dziecko na obóz? Jaki wiek jest najlepszy?​

polkolonia-wroclaw, zabawa na wakacje

Gdybym miał odpowiedzieć tu i teraz to 9 lat. Ale moja prawdziwa odpowiedź jest nieco bardziej złożona. Wysłanie dziecka na obóz wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem ( np. spanie u rodziny lub kolegów, koleżanek ). Wiele dzieci ma radosne i udane doświadczenia obozowe już w wieku siedmiu lat, ale dla większości dzieci jest to zbyt wcześnie. Co istotne, dla niektórych rodziców myśl, że ich dziecko KIEDYKOLWIEK wyjedzie na obóz (bez nich), jest niewyobrażalna. Jeśli jesteś jednym z tych rodziców,  przeczytaj Pięć Powodów, dla których rodzice wysyłają swoje dzieci na obóz .  Uświadomienie sobie, że twoje dziecko może czuć się dobrze bez ciebie, jest czasem trudne dla rodziców i jest to duży krok, aby pozwolić im na samodzielność i zdobycie nowych doświadczeń.

Są to wytyczne, które zalecamy rodzicom, którzy są gotowi wysłać swoje dziecko na obóz, ale nie są pewni, jaki wiek jest najlepszy.

Wyślij 7,8 latka na obóz, jeśli…

Twoje dziecko jest dość niezależnym dzieckiem (nie przywiązanym do ciebie) i może samodzielnie wziąć prysznic, umyć zęby i pościelić łóżko.

> Jeśli twoje dziecko poza szkołą uczestniczy w zajęciach dodatkowych, klub sportowy, tańce, muzyka lub w innych zajęciach bez ciebie stale przy swoim boku, to prawdopodobnie jest gotowe na obóz.

Rodzice często martwią się logistyką małych dzieci. „Czy ktoś dopilnuje, żeby jadł? Czy na pewno posmaruje się filtrem przeciwsłonecznym? Co będzie, jeśli zmoczy łóżko? ” Mamy doświadczenie i zdrowe podejście, 20 letnie  przeszkolenie w pracy z dziećmi.

Trenerzy dopilnują, aby twój szkrab dostał wystarczającą ilość wody, prawidłowo się odżywiał i nakładał krem ​​przeciwsłoneczny. Jeśli wystąpi wstydliwy problem, zrobimy wszystko aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Kiedy twoje dziecko ma 9–10 lat...

> Jeśli twój 9-10 latek jest podekscytowany wyjazdem na obóz, idź na całość! Znajdź obóz i zarejestruj go / ją!

> Jeśli twój dziewięciolatek lub dziesięciolatek waha się przed wyjazdem na obóz:

> Porozmawiaj z innymi rodzinami, których dzieci byli lub jadą na obóz. Może zachęci go do wyjazdu.

> Przeglądnij internet. Obejrzyj zdjęcia z obozu, aby pokazać dziecku uśmiech dzieci, zajęcia sportowe, zabawne sytuacje.

Jeśli Twoje dziecko w wieku od 9 do 10 lat nadal jest niezdecydowane, powiedz swojemu dziecku: „Wiem, że jesteś gotowy, będzie to dla ciebie świetna przygoda. Wskaż korzyści płynące z obozu i dlaczego myślisz, że obóz będzie dla niego super i jak jest to ważny krok w jego rozwoju. Pokarz obóz, który jest odpowiedni dla twojego dziecka i oferuje zajęcia, którymi jest zainteresowany!

Wiedz, że dzieci, które wahają się przed obozem w wieku 9 lub 10 lat, prawdopodobnie nadal będą się wahać w wieku 13 lat, a być może w wieku 18 lat wahają się, czy pójść na studia. Dzieci, które denerwują się będąc z dala od domu i rodziców, muszą dowiedzieć się, jak przepracować te uczucia, a tydzień lub dwa na obozie to pewny trening! Więc… wiedząc, że wspaniale jest zapewnić dziecku trochę samodzielności, śmiało dajmy im iść naprzód !

Jeśli twoje dziecko ma 11 lat…​

To NAPRAWDĘ czas na obóz!!!. Pamiętam kiedy miałem 11 lat! Moje najlepsze wspomnienia to nie były chwile z rodzicami. Zabawa z kumplami, wojna, podchody, kapsle, chowaniec, kwadraty, las, latarki, duchy, ojej!!!

Jeśli Twoje dziecko ma 12 lat i nigdy nie był na obozie…​

Pozwól mu/jej pojechać! Poważnie. Byłem świadkiem na pływalni rozmowy, podczas której matka mówiła do mnie o dziecku wyższym od niej o głowę: „Nie wiem czy da radę, jest młody, to aż dwa tygodnie”. Patrzę na stojącą obok młodą osobę i chcę powiedzieć: „Nie jest za młody. Po prostu nie chcesz, żeby był z dala od ciebie. ” Współczuję dziecku, które chętnie pojedzie na obóz, ale czuje, że jego mama raczej nie pozwoli mu pojechać.
Twoje starsze dziecko prawdopodobnie nie będzie jedynym obozowiczem w tym wieku. W tej grupie wiekowej będzie dużo nowych dzieci, które jadą 2,3 czy 4 raz na obóz, więc nie martw się.

Pozwól swojemu dziecku wziąć udział w procesie wyboru obozu, proszę wyślij je na obóz!

Więc teraz rozumiesz, dlaczego nie mogłem udzielić krótkiej odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomoże ci to podjąć decyzję, kiedy najlepiej wysłać dziecko na obóz!

STREFA TRENERA

Strefa Pływania

Wartość treningu pływackiego
dla rozwoju dzieci

Fakty dowiodły, że trening pływacki ma wielką wartość dla fizycznego i umysłowego rozwoju dzieci. Ten artykuł analizuje ten temat, mając nadzieję, że odegra on pewne pouczające znaczenie.

Strefa Obozu

Powody, dla których rodzice wysyłają swoje dzieci na obóz

Gdy pierwszy raz chciałem wysłać syna na obóz usłyszałem zaskakujące pytania od znajomych: „Nie boisz się? Przecież on będzie tak daleko od domu?”

Strefa Obozu

Wysłać dziecko na obóz? Jaki wiek jest najlepszy?

Gdybym miał odpowiedzieć tu i teraz to 9 lat. Ale moja prawdziwa odpowiedź jest nieco bardziej złożona. Wysłanie dziecka na obóz wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem ( np. spanie u rodziny lub kolegów, koleżanek ).

Racławicka, Wieczysta

basen@wladcywody.pl

695 638 139